Teken de petitie tegen de Rotterdamse festival-bezuinigingen!

18 september 2026

De gemeente Rotterdam is voornemens een structurele bezuiniging voor evenementen door te voeren. Deze bezuiniging van 20% betekent dat er een hoop festivals in de stad minder geld krijgen en dreigen om te vallen.

Zonder financiële steun van de gemeente is er voor veel evenementen in de stad weinig alternatief: subsidiepotten en fondsen zijn er onvoldoende, veel bedrijven wagen zich niet meer aan sponsoring en publieksinkomsten zijn niet genoeg om het gat te dichten – natuurlijk al zeker niet voor een gratis evenement als de Wereldhavendagen.

De Wereldhavendagen voelt deze bezuiniging ook, maar we maken ons vooral zorgen om Rotterdam, Rotterdammers en onze collega-festivals. Het zijn plekken die mensen verbinden, die Rotterdammers de ruimte bieden voor ontmoeting, ontspanning en een mentale uitlaatklep. Ze zorgen voor vele magische momenten en verbinding.

Juist die ontmoetingen maken Rotterdam een inclusieve stad en versterkt de trots van bewoners. In een tijd waarin polarisatie toeneemt, zijn festivals van onschatbare waarde. Ze brengen mensen samen en stimuleren het gevoel van saamhorigheid.

Daarom laten wij onze stem horen: haal deze bezuiniging van tafel door de petitie te ondertekenen! #redderotterdamsefestivals

Teken de petitie
Sluiten
Placeholder text.
Sluiten
Placeholder text.